Bagbet SWAP v Novej Cvernovke 4.10.2020

04.10.2020, Nedeľa 13:00

Najbližší BAGBET SWAP v Novej Cvernovke⁠ sa uskutoční 4. októbra (nedeľa) od 13:00-18:00 na Račianskej 78 v Bratislave (v hlavnej budove Novej Cvernovky). ⁠

Vstupenky je možné zakúpiť online, alebo priamo na mieste (platí do ... viac

Bagbet SWAP v Novej Cvernovke 4.10.2020
Najbližší BAGBET SWAP v Novej Cvernovke⁠ sa uskutoční 4. októbra (nedeľa) od 13:00-18:00 na Račianskej 78 v Bratislave (v hlavnej budove Novej Cvernovky). ⁠

Vstupenky je možné zakúpiť online, alebo priamo na mieste (platí do vypredania): https://bagbet.bigcartel.com/…/listok-na-bagbet-swap-v… SWAPovanie iste už mnohí poznáte a milujete. Je to ideálna príležitosť na obnovu vášho šatníka. Prineste oblečenie, ktoré sa vo vašom šatníku neujalo alebo naopak ujalo ale momentálne vás už neinšpiruje (dámske, pánske a detské oblečenie, topánky a doplnky), maximálne však 2 tašky. Zo SWAPu si budete môcť odniesť čokoľvek, čo sa vám zapáči. ⁠ Kam putuje nevySWAPované oblečenie? Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje do triediacej spoločnosti Ekocharita Slovensko, ktorá oblečenie pretriedi a odovzdá do komunitných centier, recyklačným spoločnostiam a zbytok putuje do secondhandov, kde sa oblečenie dostáva opäť medzi spotrebiteľov. SWAPy sa konajú v Novej Cvernovke na Račianskej 78 v Bratislave každú prvú nedeľu v mesiaci. ____ Pridaj sa k nám a zaži niečo nové.
Hľadáme dobrovoľníkov na podujatie BAGBET SWAP v Novej Cvernovke. Ak ťa zaujíma ekológia a zodpovedná spotreba. A chceš si SWAP užiť z druhej strany, prihlás sa vo formulári:
https://forms.gle/mJc6KAvgoL7LiLC96
Ďakujeme veľmi pekne.
____ BAGBET je dizajnérske štúdio, ktoré sa snaží oblečenie nielen eticky vyrábať a upcyklovať, ale zaujíma sa aj to, čo sa stane s oblečením po tom, ako ho prestanete nosiť. Nechceme aby oblečenie, o ktoré ste stratili záujem končilo v hĺbinách vášho šatníka, či nedajbože v koši. Preto sme prišli s konceptom SWAPovania.
____ OTÁZKY: JE MOŽNÉ NA SWAP PRINIESŤ OBLEČENIE BEZ ZAPLATENIA VSTUPNÉHO, AK SI NIČ NECHCEM NASPÄŤ ODNIESŤ DOMOV? Na SWAP nie je možné oblečenie len priniesť bez zaplatenia vstupného. Ak máte doma oblečenie, ktoré Vám už neslúži a chcete sa ho zbaviť zadarmo, môžete využiť zberné kontajnery na textil. Opotrebované oblečenie z nich sa po vytriedení odovzdáva recyklačným spoločnostiam. MÔŽEM PRINIESŤ AJ ŠPINAVÉ A POŠKODENÉ OBLEČENIE? Špinavé a poškodené oblečenie môžete pokojne hodiť do kontajnerov na textil (Humana, Ekocharita Slovensko), ktoré sú umiestnené na mnohých miestach v Bratislave. Tieto spoločnosti dokážu oblečenie správnym spôsobom vytriediť a najrýchlejšie poškodené a špinané oblečenie odovzdať zazmlúvnenému recyklátorovi. Následne sa z tohto textilu vyrábajú izolácie do budov, či áut. Viac o tom, kam putuje oblečenie zo zberných kontajnerov sa môžete dočítať na stránkach spoločností. MÔŽEM NA SWAPE SVOJE OBLEČENIE AJ PREDÁVAŤ? SWAP je platforma, kde sa oblečenie vymieňa. Nie je možné na SWAPe oblečenie predávať.

Ďalšie akcie v tomto meste