Čarovné ostrohy s kapelou- Tradičný folklór v modernom šate

14.07.2024, Nedeľa 19:00

Spojenie tradičného slovenského folklóru a moderného umenia. To sú Čarovné ostrohy. Ich energické vystúpenie vás nadchne a postaví zo stoličky. Špičkový tanečníci spolu s kapelou predvedú ... viac

Čarovné ostrohy s kapelou- Tradičný folklór v modernom šate

Spojenie tradičného slovenského folklóru a moderného umenia. To sú Čarovné ostrohy. Ich energické vystúpenie vás nadchne a postaví zo stoličky. Špičkový tanečníci spolu s kapelou predvedú folklór v modernom, rockovom podaní. Tanečná umelecká skupina má 20 tanečníkov a 8 muzikantov, ktorí majú za sebou cez 800 vystúpení v 16 krajinách.

Peter Živner je zakladateľ a zároveň choreograf tejto skupiny, ktorá reprezentuje slovenský netradičný folklór doma, ale aj v zahraničí a je považovaná za zakladateľov folklórnej moderny. V roku 2010 sa prepracovali medzi desiatku finalistov súťaže Česko – slovenská Talentmánia, vďaka čomu sa ich tanečné majstrovstvo dostalo do širšieho povedomia publika a svojimi dynamickými vystúpeniami si získali srdcia divákov. Hudobne sa na ich vystúpeniach podieľa známy skladateľ a elánista Ľubo Horňák.

Ich najväčšie úspechy sú otváranie MS v ľadovom hokeji v Bratislave, otváranie Olympijského domu v Londýne a mnoho iného… Za pomerne krátky čas svojej existencie stihli excelovať v niekoľkých výnimočných tanečných a divadelných predstaveniach na domácej i svetovej scéne a tým si získali nejedného nadšenca tohto netradičného spojenia. Diváci ich môžu poznať aj z televíznej šou Let´s Dance, kde viackrát otvárali vysielanie svojou choreografiou.

VSTUPENKY

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť online prostredníctvom siete ticketportal.sk, v Infocentre Turisticko-informačnej kancelárií v hoteli Slovakia, alebo priamo na mieste pred každým predstavením v Kursalone Trenčianske Teplice. Na všetky podujatia je možné zakúpiť vstupenky na voľné sedenie, do VIP boxov si zakúpite vstupenky iba cez ticketportal.sk.

Ďalšie akcie v tomto meste