Cascade Youth Symphony Orchestra- Mladé hviezdy z Ameriky

06.07.2024, Sobota 19:00

Hudobníci z Cascade Youth Symphony Orchestras, ktorí k nám do Kursalonu prichádzajú až z Ameriky, vás presvedčia, že na veku v hudbe nezáleží. Ich vystúpením si ukradnú srdce nejedného fanúšika ... viac

Cascade Youth Symphony Orchestra- Mladé hviezdy z Ameriky

Hudobníci z Cascade Youth Symphony Orchestras, ktorí k nám do Kursalonu prichádzajú až z Ameriky, vás presvedčia, že na veku v hudbe nezáleží. Ich vystúpením si ukradnú srdce nejedného fanúšika klasickej hudby.

CYSO bolo založené v roku 1976 a dáva príležitosť nadaným mladým milovníkom hudby. So svojimi 48 ročnými skúsenosťami vytvárajú pre umelcov atmosféru, ktorá povzbudzuje a rozvíja ich potenciál v umení. Tento mládežnícky orchester pozostáva z najskúsenejších a najlepších hudobníkov tejto organizácie, študentov do 21 rokov, čo umožňuje predvádzať vyspelé orchestrálne virtuozity ako aj veľké symfónie, koncerty a ouvertúry. CYSO vlastní rozsiahlu knižnicu orchestrálnej tvorby vrátane študentských aranžmánov, komorných skladieb, koncertov a veľkých symfonických diel.

Dirigentom a hudobným riaditeľom CYSO je od roku 2023 Tam Osborne. Svoju spoluprácu s CYSO však zahájil na pozvanie Gerryho Marshe (vtedajšieho hudobného riaditeľa/dirigenta) v roku 1984. V tej dobe bol pán Osborne častým hostujícím dirigentom Symfonického orchestru mládeže, a keď se organizácia rozšířila, stal se prvým hlavným dirigentom novo vzniknutého Junior Symphony. V následujúcích rokoch se aktívne podieľal na podpore rozvoja CYSO prostredníctvom rôznych pozícií, vrátane hlavného dirigenta premiérového orchestru CYSO, dirigenta európského zájazdového orchestra CYSO a dirigenta na festivale Summer Sounds.

VSTUPENKY

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť online prostredníctvom siete ticketportal.sk, v Infocentre Turisticko-informačnej kancelárií v hoteli Slovakia, alebo priamo na mieste pred každým predstavením v Kursalone Trenčianske Teplice. Na všetky podujatia je možné zakúpiť vstupenky na voľné sedenie, do VIP boxov si zakúpite vstupenky iba cez ticketportal.sk.

 

Ďalšie akcie v tomto meste