CLUBOVKA_Kusý a Paňák, BKPŠ / SK ViolaPrešov

10.09.2020, Štvrtok 18:00

Hosťami septembrovej CLUBOVKY v Prešove budú architekti Martin Kusý a Pavol Paňák, ktorí patria medzi najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej architektúry a tvoria významnú autorskú dvojicu Kus& ... viac

CLUBOVKA_Kusý a Paňák, BKPŠ / SK ViolaPrešov
Hosťami septembrovej CLUBOVKY v Prešove budú architekti Martin Kusý a Pavol Paňák, ktorí patria medzi najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej architektúry a tvoria významnú autorskú dvojicu Kusý Paňák. Sú absolventmi Fakulty architektúry Slovenskej vysokej školy technickej (dnešná STU). Ich tvorba zahŕňa veľké kultúrno-spoločenské stavby, významné rekonštrukcie, ale aj precízne obytné stavby a interiéry. Všetku ich tvorbu spája mimoriadne dôležitý dôraz na detail.
Spoločne stoja za viacerými zásadnými stavbami súčasnosti. Spolu s architektom P. Bauerom zvíťazili v architektonickej súťaži na novostavbu Slovenského národného divadla.
Vyhrali tiež súťaž na návrh centrály Národnej banky Slovenska v Bratislave, ktorá je dnes jednou z dominánt mesta. Architekti sú autormi objektov Vodného diela Gabčíkovo a projektov, ktoré menia tvár Bratislavy. Ich spoločné projekty získali viacero ocenení – cenu Stavba roka 2012 za Národnú banku Slovenska, Cenu Arch 2010 za budovu Manhattan a Cenu Arch 2009 za obnovu Vodnej veže v Bratislave – sídla Ateliéru BKPŠ, Krištáľové krídlo 2008.
Architekti Kusý a Paňák pôsobia dnes aj na FA STU ako hosťujúci profesori, sú členmi štátnicových komisii, oponentmi diplomových prác.
Na FA STU vedú vertikálny Ateliér Kusý / Paňák. http://www.bkps.sk/ Na Clubovke sa v úvode predstaví Vertikálny ateliér FA STU Polakovič / Bátor a občianske združenie ARCHTUNG. Projekt CLUBOVKA finančne podporil Fond na podporu umenia
Hlavný partner: Wienerberger Slovensko
Partner: ViolaPrešov , Architekti zerozero
Mediálny partner: Archinfo portál – architektúra, architekti, diela Ďakujeme Irakli Eristavi z ateliéru Zerozero za pomoc pri príprave tejto Clubovky
______________________________________________________ Počet miest je obmedzený.
POVINNÁ REGISTRÁCIA na event :
https://forms.gle/XAhDbu96zmJERj969 ______________________________________________________  V súvislosti s COVID-19 vás žiadame, aby ste dodržiavali všetky aktuálne nariadenia a rešpektovali pokyny uvedené pri vstupe.

Ďalšie akcie v tomto meste