Klíště (Milan Lasica + Bolek Polívka) | Žilina

10.03.2023, Piatok 19.00

Hereckí bardi a kamaráti Milan Lasica a Bolek Polívka prídu pre veľký záujem ešte raz ako tandem, ktorý oživí javisko humorom i podnetmi k zamysleniu. Dvaja starí priatelia, ktorých rozdeľujú výčitky, ale ... viac

Klíště (Milan Lasica + Bolek Polívka) | Žilina
Hereckí bardi a kamaráti Milan Lasica a Bolek Polívka prídu pre veľký záujem ešte raz ako tandem, ktorý oživí javisko humorom i podnetmi k zamysleniu. Dvaja starí priatelia, ktorých rozdeľujú výčitky, ale spojuje alkohol sa stretávajú v bare divadelného klubu. Jeden sa pripravuje na rolu Dona Juana a druhého čaká Casanova. Postarší bývalí rivali sa dlho nevideli. Konštatovanie by ale bolo radostnejšie, nebyť nepríjemných spomienok, ktoré sa do nich zahryzli ako kliešť. Nevieme, či títo dvaja žijú jeseň života alebo jar smrti. Život je divadlo, v ktorom každý z hercov túži po inej úlohe. “Rozvíja sa slovný súboj plný vtipných dialógov i vydarených slovných hračiek, komediálny dej, ktorým presakuje nostalgia z plynúceho času, i to, čo zostalo zaryté pod kožou. I role v obnosených kostýmoch sa do vnútra starých bardov prisali cez kožu,” píše o predstavení portál Novinky.cz. “Vo finále je Klíště nielen vďaka náladotvornej hudbe Davida Rottera už poväčšinou melancholickou záležitosťou, akýmsi krehkým povzdychom za nenávratne miznúcim časom, ktorý nás strháva so sebou. Je milým zistením, že Bolek Polívka dokáže na scénu vpustiť tiež vnímavosť a krehkosť,” konštatujú Divadelní noviny. V autorskej hre Bolka Polívku hrajú tiež Petr Halberstadt, Kamila Valůšková v alternácii s Gabrielou Štefanovou a Milan Sedláček. 13. 10. (streda)
Štart: 19:00 hod.
Miesto: Dom odborov, Antona Bernoláka 51
Vstupenky: bit.ly/Kliste1111 a tiež osobne na recepcii Domu odborov od pondelka do piatka v čase 6:30 – 18:00 hod. Pre vašu bezpečnosť a zdravie:
• Použite dezinfekciu pri vstupe
• Mimo času konzumácie noste rúško
• Dodržujte organizačné pokyny
Dodržujte s nami pravidlá bezpečnej zábavy. Ďakujeme! —————————————————
Partneri: vregione.sk, kukninato.sk, GoSlovakia, www.kedykam.sk, kamdomesta, PREDPREDAJ.SK

Ďalšie akcie v tomto meste