Koncert: Katarína Marošiová a Marek Fóra

07.08.2020, Piatok 20:00

Pozývame vás na koncert Kataríny Marošiovej a Mareka Fóru v KC Cooltajner, ktorý sa uskutoční 7. 8. 2020 o 20:00.
Katarína Marošiová je výherkyňou súťaže Mladý talent2018, absolventkou hudobnej aj v& ... viac

Koncert: Katarína Marošiová a Marek Fóra
Pozývame vás na koncert Kataríny Marošiovej a Mareka Fóru v KC Cooltajner, ktorý sa uskutoční 7. 8. 2020 o 20:00.
Katarína Marošiová je výherkyňou súťaže Mladý talent2018, absolventkou hudobnej aj výtvarnej ZUŠ v Považskej Bystrici, dlhoročnou folkloristkou ako aj študentkou Katedry Sochárstva na Akadémií umení v Banskej Bystrici. V súčasnosti sa venuje spevu, hre na klavír či skladaniu vlastných piesní prevažne v slovenčine. Spolu s Marekom Fórom tvoria dvojicu ktorá spolu začala hrať a tvoriť v júni tohto roku.
Marek je študentom gymnázia a aktívne pôsobí v Bytčianskom ochotníckom divadle. Po absolvovaní odboru klavír na hudobnej základnej škole sa začal venovať vlastnej tvorbe. Okrem klavíra sa naučil sa hre na gitaru, basu či perkusie. Zaujíma sa o komponovanie vážnej hudby, experimentuje so zvukom, ktorý aplikuje do vlastných skladieb.
V podaní Katky a Mareka sa môžete tešiť na dávku čerstvej autorskej tvorby v slovenčine ako aj v angličtine. Zahrajú taktiež piesne zahraničných autorov v ich vlastnom podaní.
Tento koncert podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Prosíme účastníkov podujatia, aby dodržiavali epidemiologické nariadenia – prekryli si dýchacie cesty a dezinfikovali pri vstupe ruky, prípadne ďalšie pokyny usporiadateľov. Vopred ďakujeme za ohľaduplnosť.

Ďalšie akcie v tomto meste