Šperkopríbeh

od 01.07.2020, Streda 11:00 do 22.08.2020, Sobota

V spolupráci s BIBIANA – Medzinárodný dom umenia pre deti sme si pre Vás pripravili jedinečnú výstavu s názvom Šperkopríbeh.
viac

Šperkopríbeh

V spolupráci s BIBIANA – Medzinárodný dom umenia pre deti sme si pre Vás pripravili jedinečnú výstavu s názvom Šperkopríbeh.

Vedeli ste, že za vznikom šperku sa však skrýva celá veda? Interaktívna výstava vám pomôže prebádať tento záhadný svet tak, ako ste ho doteraz nepoznali. Pomocou geografie, geológie, ale aj histórie a etnografie sa dozviete ako vznikajú materiály potrebné na výrobu šperkov a spoznáte ich históriu, ktorá je taká dlhá, ako samotná história ľudstva.

Prevedie vás svetom od podzemia cez morské dno a až po krátery sopiek. Cestou spoznáte a naučíte sa, ako vznikajú najrôznejšie materiály využívajúce sa na zhotovovanie všakovakých ozdôb tela. Okrem iného tu nájdete klenotnícky miniateliér, spoznáte zlatú komnatu kráľa Midasa, objavíte poklad Ali Babu, vstúpite do príbehu Troch mušketierov, alebo si prezriete galériu šperkov našich súčasných šperkárov.

Výstava je určená predovšetkým deťom, ale na svoje si prídu aj starší.

Otváracie hodiny: utorok až nedeľa od 11:00 do 18:00

Vstupné na výstavu Šperkopríbeh:
Dieťa, študent: 2 €
Dospelý: 3 €
Dôchodca nad 70 rokov / ZŤP: zdarma
Školská skupina: 1 €/ osoba
Rodinný 2+1: 6,50 €
Rodinný 2+2: 8 €

Ďalšie akcie v tomto meste