Spoznajte život Martina Greguša s ľadovými medveďmi v Galérii SPP

od 07.10.2022, Piatok 10:00 do 06.01.2023, Piatok

Víťaz súťaže Wildlife Photographer of the Year Martin Greguš vystavuje v Galérii SPP

Mladý slovenský fotograf Martin Greguš, žijúci v Kanade, prichádza teraz do rodnej Bratislavy s  ... viac

Spoznajte život Martina Greguša s ľadovými medveďmi v Galérii SPP

Víťaz súťaže Wildlife Photographer of the Year Martin Greguš vystavuje v Galérii SPP

Mladý slovenský fotograf Martin Greguš, žijúci v Kanade, prichádza teraz do rodnej Bratislavy s celosvetovou premiérou svojich nádherných fotografií i krátkych filmov, ktoré zachytávajú ľadových medveďov v kanadskej divočine. Jeho výstava „33 dní s medveďmi“potrvá v Galérii SPP od 7. októbra 2022 až do 6. januára 2023. 

Martinova tvorba zaujala aj svetovo uznávané časopisy a médiá ako National Geographic, Canadian Geographic, GEO, BBC Wildlife Magazine, Washington Post alebo HuffPost. Len 1. októbra 2022 ocenili jeho talent v oblasti fotografie a videa divokej prírody na súťaži Siena Drone Awards v Taliansku.

 

Martinov príbeh „33 dní s medveďmi“ vyšiel tento rok už v americkom vydaní časopisu National Geographic aj vo francúzskom vydaní magazínu GEO a jeho víťazné fotografie boli vystavené tento rok aj na Svetovom ekonomickom fóre v Davose. „Návštevníci výstavy v Galérii SPP môžu vidieť kolekciu mojich 50 fotiek, ktorú v takejto ucelenej podobe vystavujeme prvýkrát. Ide o dokumentárny projekt, ktorý zachytáva moje spolužitie s ľadovými medveďmi, s ktorými som dokopy strávil 33 dní počas leta roku 2020 a 2021. Súčasťou výstavy je aj dokumentárny film, ktorý divákom ukáže, ako naše fotografie vznikali, aké boli naše interakcie s týmito polárnymi šelmami v Hudsonovom zálive, jednoducho ako sme prežívali tieto veľmi unikátne chvíle,“ hovorí Martin.

 

VIAC INFORMÁCIÍ NÁJDETE NA:

https://www.spp.sk/sk/vsetky-segmenty/o-spp/podporujeme/galeria-spp/ a rovnako aj na webe spp.sk.

 

 

Ďalšie akcie v tomto meste