The Ladies Ensemble- Slávne klasické melódie velikánov

27.06.2024, Štvrtok 19:00

Klasická hudba nie je ani náhodou nudná. O tom vás presvedčia The Ladies Ensemble. Spojenie mladých, profesionálnych hudobníčok, ktoré spolu tvoria slovenský dámsky komorný orchester, ktorý vznikol v roku 2014. V ... viac

The Ladies Ensemble- Slávne klasické melódie velikánov

Klasická hudba nie je ani náhodou nudná. O tom vás presvedčia The Ladies Ensemble. Spojenie mladých, profesionálnych hudobníčok, ktoré spolu tvoria slovenský dámsky komorný orchester, ktorý vznikol v roku 2014. V ich podaní je klasická hudba plná života, radosti, emócií a získava nový originálny rozmer a príťažlivosť.

Umeleckou vedúcou The Ladies Ensemble je mladá, nadaná huslistka Anežka Kara – Drmolová, ktorá ako sólistka už ako 14 ročná vystúpila so Slovenskou filharmóniou, Capella Istropolitana a Štátnym komorným orchestrom Žilina. Členky tohto orchestra sú profesionálne hráčky bratislavských symfonických a komorných orchestrov ako Slovenská filharmónia, orchester Slovenského rozhlasu či orchester opery SND.

Ako 25 členný komorný orchester účinkoval The Ladies Ensemble  na Bratislavskom bále v Redute a na reprezentačnom plese firmy Fincentrum v Starej Tržnici v roku 2017, kde sprevádzali sólistov Máriu Čírovú, Patríciu Janečkovú, Jozefa Hollého a trio La Gioia. V tom istom roku The Ladies Ensemble vystúpili v Salzburgu na koncerte organizovanom Slovenským inštitútom. V roku 2016 a 2017 úspešne odohrali viacero koncertov v rámci obľúbeného cyklu Hudba v sade v spolupráci s festivalom Viva Musica. Ako komorný orchester účinkovali The Ladies Ensemble s veľkým úspechom na európskom stretnutí guvernérov bánk v galérii Danubiana v Čuňove v roku 2018.

Repertoár súboru The Ladies Ensemble je široký a pestrý a nájde sa v ňom každý nadšenec hudby.  Zahŕňa hudbu baroka, klasicizmu, filmovej hudby (Titanic, Piráti z Caribicu, James Bond… ), muzikálov a dokonca aj úprav jazzových štandardov a popových piesní ( The Beatles, Michael Jackson, Adele, ABBA…) a mnoho iných.

VSTUPENKY

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť online prostredníctvom siete ticketportal.sk, v Infocentre Turisticko-informačnej kancelárií v hoteli Slovakia, alebo priamo na mieste pred každým predstavením v Kursalone Trenčianske Teplice. Na všetky podujatia je možné zakúpiť vstupenky na voľné sedenie, do VIP boxov si zakúpite vstupenky iba cez ticketportal.sk.

 

 

Ďalšie akcie v tomto meste