Urban Market 2020 (Special Edition) Fakulta architektúry STU

od 04.09.2020, Piatok 16:00 do 06.09.2020, Nedeľa

URBAN MARKET CHANGE THE DATE. Obsah, téma, ako aj miesto ostávaju nezmenené. Meníme len dátum a dúfame, že spoločne toto momentálne nepriaznivé obdobie zvládneme. O to viac sa tešíme na stretnutie v septembri. Verí ... viac

Urban Market 2020 (Special Edition) Fakulta architektúry STU
URBAN MARKET CHANGE THE DATE. Obsah, téma, ako aj miesto ostávaju nezmenené. Meníme len dátum a dúfame, že spoločne toto momentálne nepriaznivé obdobie zvládneme. O to viac sa tešíme na stretnutie v septembri. Veríme, že aj my pomôžeme opätovne naštartovať lokálnu tvorbu, ktorú chceme a potrebujeme podporovať a propagovať. Pridajte sa k nám! Situácia okolo pandémie nás núti viac sa zamyslieť, spomaliť a viac sa zaujímať o domáci trh. Jednou z otázok je aj čo sa deje ak máme zatvorené hranice? Spoliehame sa viac na domácu tvorbu? Podorujeme lokálnych autorov? Lokálne značky zmenili zo dňa na deň svoju výrobu. Návrhári, dizajnér boli nútení odložiť svoju kreatívnu a umeleckú prácu a pomáhať ako len vedia a môžu. Zo dňa na deň sa z nás stali šikovní krajčíri a krajčírky, trpezliví učitelia a učiteľky, home officeri, výborné kuchárky a kuchári, pekárky a pekári, remeselníci. Slováci sú neskutočne talentovaní a šikovní národ. Je krásne pozorovať ľudskosť a solidaritu a uvedomiť si aké môže byť sebestačné Slovensko. Želáme si aby sme si pri nákupe oblečenia alebo iných textilných výrobov, dizajnu, spomenuli na všetkých, ktorý šili pre Slovensko rúška alebo inak sa snažili pomôcť. Namiesto nákupu z Číny alebo iných krajín uprednostnime slovenskú tvorbu a podporme našu ekonomiku. Myslíme, že si to všetci za to aký sme teraz silní, zaslúžime. Veríme, že toto obdobie zvládneme a čo najskôr sa vrátime do normálneho fungovania. Lebo myslieť globálne je super, ale keď nefunguje dobre to lokálne, tak v prípade problémov ako je teraz zostaneme „na holičkách“.  Najväčšia predajná prehliadka nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku spojená s množstvom sprievodného programu. Príďte si nakúpiť jedinečnú lokálnu tvorbu priamo od autorov a užiť príjemné chvíle s rodinou či priateľmi!  The biggest selling exhibition of independent fashion, design and art crafts in Slovakia with loads of accompanying program. Come and buy unique local art directly from the authors and enjoy pleasant moments with family or friends!  BEZPEČNOSŤ A HYGIENA
Na Urban Markete budú z dôvodu pandémie platiť prísnejšie hygienické opatrenia. Prosíme, rešpektujte pokyny usporiadateľskej služby a pokiaľ máte pocit, že na vás “niečo lezie”, nechajte si radšej návštevu Urban Marketu na inokedy. Pred svojou návštevou venujte, prosím, pozornosť aj nasledujúcim odporúčaniam:
Nebojte sa použiť dezinfekciu rúk – aj opakovane!
Dodržiavajte primeraný odstup od ostatných návštevníkov.
Chráňte si horné dýchacie cesty (nos, ústa) rúškom, či vhodnou alternatívou po celú dobu zotrvania na podujatí, pokiaľ práve nekonzumujete jedlo či nápoje. Chránite tým seba aj svoje okolie.
Žiadne podávanie rúk! Odporúčame zamávať si rukou. Mávanie je milé.
Ak sa u vás objavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné kontaktovať telefonicky svojho ošetrujúceho lekára a opustiť priestory konania Urban Marketu. V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) ste povinní zostať v domácej izolácii.
Ďakujeme za Vašu ohľaduplnosť a tešíme sa na vás na špeciálnom vydaní Urban Marketu.

Ďalšie akcie v tomto meste