DECADANCE presents: 90s Eurodance edition w/ Upper90 (AUS)

od 26.01.2024, Piatok 22:00 do 27.01.2024, Sobota

Decadance prináša návrat eurodance: Zlatá éra 90. rokov ožíva s nezabudnuteľnými melódiami a tanečnými rytmami v podaní austrálskeho headlinera Upper90.

26.1.2024 budeme opäť cestovať v ... viac

DECADANCE presents: 90s Eurodance edition w/ Upper90 (AUS)

Decadance prináša návrat eurodance: Zlatá éra 90. rokov ožíva s nezabudnuteľnými melódiami a tanečnými rytmami v podaní austrálskeho headlinera Upper90.

26.1.2024 budeme opäť cestovať v čase. Klubová noc Decadance predstavuje druhé pokračovanie úspešnej edície „Back to Oldschool“, v ktorej si pripomíname to najlepšie z elektronickej hudby 90. rokov. Tento raz sme si vybrali žáner eurodance.V nasledujúcej edícii sa posnažíme preniesť túto jedinečnú atmosféru a energiu starého eurodance žánru až po jeho súčasný zvuk na parket nášho domáceho klubu Wax2.

Eurodance ako žáner a jeho vývoj

Je hudobný žáner, ktorý vznikol v 80. a 90. rokoch 20. storočia v Európe. Tento žáner kombinuje prvky dance, house, trance, techno a hi-NRG hudby. Charakteristický je tanečnými rytmami, hutnými basovými linkami, melódiami syntetizátorov a často aj výraznými vokálmi. V období 90. rokov nadobudol popularitu na tanečnej scéne a v rádiách. Mnohé eurodance skladby sú známe pre svoje chytľavé melódie a refrény, čo ich učinilo nezabudnuteľnými v histórii populárnej hudby. Hoci sa starý eurodance v pôvodnej podobe v súčasnosti už takmer vytratil, jeho vplyv pokračuje a neustále ovplyvňuje súčasný zvuk. Moderní producenti inovujú tento žáner a obohacujú ho o súčasné popové prvky a rýchlejšie tempo, čoho výsledkom je žáner dnes známy ako eurotrance.

Upper90: Nová éra eurodance v jeho súčasnej podobe

Upper90 je producent a DJ pôvodom z Austrálie, v súčasnosti sídliaci v Berlíne. Jeho hudobný štýl sa zameriava na vysokoenergetické rytmické vzory, inšpirované európskou trance a techno scénou. Jeho zvuk je charakterizovaný intímnymi ženskými vokálmi, syntetizátormi v štýle 80. rokov a rytmickými bicími. Po vystúpeniach v roku 2022 po celej Austrálií prichádza konečne do Európy, kde už si stihol zahrať v popredných kluboch ako napríklad Mondo Disko, OXI, Uebel & Gefährlich a Junkyard. So svojou produkciou má na konte viac ako milión streamov. Je podporovaný mnohými veľkými menami na scéne ako DJ Heartstring, Narciss, BadBoombox alebo Malugi.

Lineup 

Lineup bude klasicky doplnený domácimi menami. Okrem eurodance môžete očakávať oldschoolové techno, trance, hard house, happy hardcore, hard groove, nesmrteľné klasiky, remixy starých eurodance hitov a mnoho ďalšieho. Tentokrát v zostavení Murkezzi, Fantomass, Keporkak, Erberon – ktorí pripravili špeciálne tématické sety, čo dokonale podčiarknu danú atmosféru.

MURKEZZI

https://on.soundcloud.com/UjqZn

 

ERBERON

https://on.soundcloud.com/LZrqz

 

KEPORKAK

https://on.soundcloud.com/Vwk6B

 

FANTOMASS

https://on.soundcloud.com/zEabG

 

UPPER90

https://on.soundcloud.com/dCSuw

 

 

Ďalšie akcie v tomto meste