Akcie a podujatia dnes a cez víkend Košice

OSTATNÉ PODUJATIA

Uskutočnené akcie

V Košiciach je mnoho možností pre rôzne akcie a podujatia. Tu je niekoľko typov podujatí, ktoré je možné navštíviť: Kultúrne podujatia: Košice sú bohaté na kultúrne podujatia, vrátane divadelných predstavení, koncertov, tanečných vystúpení, operačných a baletných predstavení, výstav a iných umeleckých podujatí. Môžete sa tešiť na rôzne druhy kultúrnych zážitkov od tradičných až po súčasné formy umenia. Hudobné koncerty: V Košiciach sa často konajú koncerty rôznych hudobných žánrov a štýlov. Môžete sa tešiť na pop, rock, jazz, elektronickú hudbu, folklór a mnoho ďalších žánrov. Koncerty sa organizujú v rôznych lokalitách vrátane športových hál, klubov, kultúrnych centier a vonkajších priestorov. Festivaly: Košice sú domovom mnohých festivalov, ktoré ponúkajú rozmanité zážitky. Medzi najznámejšie patrí Košický filmový festival, ktorý prináša špičkové filmy z celého sveta. Ďalšie festivaly zahŕňajú hudobné, umelecké, divadelné a tanecné podujatia, ako aj gastronomické a kultúrne festivaly. Športové podujatia: Košice majú bohatú športovú tradíciu a organizujú rôzne športové podujatia. Patrí sem napríklad maratón mieru, ktorý je jedným z najstarších maratónov na svete, ale aj futbalové zápasy, hokejové zápasy, basketbalové turnaje a ďalšie športové udalosti. Trhy a výstavy: V Košiciach sa často konajú trhy a výstavy, kde môžete objaviť miestne umenie, remeslá, kulinárske špeciality a iné produkty. Tieto trhy ponúkajú príležitosť nákupu originálnych darčekov, objavenia nových chutí a zážitkov. Pravidelne sa v Košiciach konajú aj niektoré tradičné podujatia počas roka, napríklad:    
  • Dni Košíc: Každý rok v júni sa v Košiciach koná slávnostný festival Dni Košíc, ktorý oslavuje mestské tradície, históriu a kultúru.
  • Medzinárodný folklórny festival: Tento festival sa koná každoročne v júli a privádza do Košíc folklórne skupiny a súbory z rôznych krajín. Návštevníci majú príležitosť spoznať tradičnú hudbu, tanec a kultúru rôznych národov.
  • Art Film Fest: Tento medzinárodný filmový festival je jedným z najvýznamnejších podujatí tohto druhu na Slovensku. Každoročne prináša najlepšie filmové diela z celého sveta a je miestom stretávania filmovej komunity.
  • Street Food Park: Tento festival gastronómie sa koná niekoľkokrát ročne a ponúka návštevníkom príležitosť ochutnať rôzne kulinárske špeciality od miestnych a medzinárodných foodtrukov. Je to skvelá príležitosť objaviť nové chute a zážitky.
  • Noc múzeí a galérií: Toto podujatie sa koná každoročne v máji a umožňuje návštevníkom prejsť sa po múzeách a galériách v Košiciach zadarmo a objaviť bohatú históriu a kultúru mesta.
  • Advent v Košiciach: Počas adventného obdobia sa Košice menia na rozžiarené mesto plné vianočnej atmosféry. Na hlavnom námestí sa konajú trhy, kde návštevníci môžu ochutnať tradičné jedlá a nápoje, kúpiť vianočné darčeky a zažiť príjemnú atmosféru s vystúpeniami a koncertmi.
  • Jarmok na Moldave: Toto tradičné podujatie sa koná každoročne na Moldave, rieke, ktorá tečie cez Košice. Návštevníci si môžu vychutnať tradičné remeslá, hudbu, tanec a gastronómiu.
Toto je len zlomok z množstva akcií a podujatí, ktoré sa konajú v Košiciach. Mesto ponúka pestrosť kultúrnych, spoločenských, umeleckých a zábavných podujatí pre všetkých, bez ohľadu na záujmy a vkus.