JOGA PRI VÝCHODE SLNKA POKRAČUJE. NADŠENCI SI TENTOKRÁT ZACVIČIA NA BRATISLAVSKOM HRADE

21.01.2024, Nedeľa 06:45

Bratislava, 22. 12. 2023 – Zážitkové podujatie pre všetkých jogových priaznivcov sa vracia do hlavného mesta. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý vítal leto, sa bude druhá edí ... viac

JOGA PRI VÝCHODE SLNKA POKRAČUJE. NADŠENCI SI TENTOKRÁT ZACVIČIA NA BRATISLAVSKOM HRADE

Bratislava, 22. 12. 2023 – Zážitkové podujatie pre všetkých jogových priaznivcov sa vracia do hlavného mesta. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý vítal leto, sa bude druhá edícia Sunrise Yoga Bratislava niesť v znamení príjemného štartu do nového roka. V priestoroch impozantného Bastionu na Bratislavskom hrade čakajú na účastníkov lekcie s uznávanými jogínmi a workshopy so zaujímavými hosťami.

 

„Som nesmierne šťastná, že Sunrise Yoga je späť a tentokrát v podobe celodenného festivalu. Jeho zimná edícia má za cieľ pozitívne nás naladiť do nového roku a nabiť energiou. Verím, že vďaka skúseným lektorom a renomovaným odborníkom sa to aj podarí,“vysvetľuje Helena Tomková, organizátorka festivalu.

 

Slovenskú národnú galériu, ktorá hostila prvý ročník podujatia, vystrieda ďalší zo symbolov hlavného mesta, Bratislavský hrad. V priestoroch jeho Bastionu sa program začne 21. januára krátko pred 7:00 h. a skončí sa o 21:00 h.

 

„Je to ďalšia výzva, do ktorej sa púšťame. Do Bratislavy sa nám v lete podarilo priniesť podujatie svetového významu a chceme ho naďalej rozvíjať,“ približuje Helena Tomková. „V troch blokoch programu sa predstaví niekoľko uznávaných lektorov jogy. Líderku Kiku Peráčkovú doplní trojica Zuzana Klingrová, Michal Bednařík a Vanda Gallo. Okrem nich však podujatie spestria aj originálne prednášky so psychosomatičkou či neurogenetikom,“dodáva organizátorka.

 

Joga je skvelým spôsobom, ako sa naladiť na prítomný okamih a spojiť sa so sebou samým. Čoraz viac ľudí, žien i mužov, objavuje jej čaro a jogu prirodzene zaraďuje do svojho životného štýlu. Sunrise Yoga Festoval preto nebude len o cvičení, ale tiež o diskutovaní na rôzne témy, ktoré sa pri cvičení jogy samé vynárajú.

 

„V nádhernom a energeticky silnom priestore Bratislavského hradu bude počas celého podujatia o vás bude starané ako v rozprávke. Ochutnáte kvalitné bio a organické jedlo, vyskúšate aromaterapiu a magické kamene, ktoré vám pomôžu byť prítomnými v danom okamihu,“ dodáva hlavná lektorka a spoluautorka projektu Kika Peráčková.

 

Organizátori uvádzajú, že Sunrise Yoga Festival Bratislava bude pokračovať ďalšími podujatiami v roku 2024. Okrem zimnej edície sa v ďalších mesiacoch môžeme tešiť aj na jarnú, letnú a tiež jesennú verziu. „Joga je cvičenie, ktoré je v dokonalej harmónii s prírodou a má svoje špecifické čaro v každom ročnom období. Verím, že ho Slováci s nami budú s radosťou objavovať,“ uzatvára Helena Tomková.

 

SUNRISE YOGA FESTIVAL BRATISLAVA BRATISLAVSKÝ HRAD

 

Kedy: 21. januára od 6:45

 

Kde: Bratislavský hrad

 

Pre koho je lekcia vhodná: všetky úrovne, začiatočníkov aj pokročilých

 

Harmonogram:

06:45 Otvorenie brány

07:20 Ranná meditácia s Tomášom Eichlerom

08:00 Pranajáma s Vandou Sprenger Gallo

09:00 Ranná joga so Zuzkou Klingrovou a Kikou Peráčkovou

10:00 Zuzka Klingrová – Rok 2024 – BYŤ LÁSKAVÝ SÁM K SEBE

12:00 Gongová terapia s Ivon Rutaiovou

13:00 Obed (v cene)

13:30 Pranajáma worskhop s Vandou Sprenger Gallo

14:00 Helena Máslová – Rok 2024 – ŠTÚDIUM  SEBA A SVOJHO VNÚTRA

Diskusia

16:00 Poobedná joga s Michalom Bednaříkom

17:00 Tomáš Eichler – Rok 2024 – SPOKOJNÝ SPÁNOK a MEDITÁCIA

Šťastie spočíva v dobrom a dostatočnom spánku. Iba v ňom, v ničom inom.

Diskusia

18:30 Silvia Horecká – TERAPIA JEDLOM – JEDLO PRED SPÁNKOM

19:00 Večerná joga s Kikou Peráčkovou

20:30 Vedená Shavasana s hudbou

 

Viac informácií o podujatí sa dozviete na webe sunriseyoga.sk a vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk.

Ďalšie akcie v tomto meste