Letné tvorenie na zámku - Fotolaboratórium SNG Zvolenský zámok

19.07.2023, Streda 09:00

Letné tvorenie na zámku – Fotolaboratórium
19. – 21. júl 2023 │ 9.00 – 12.00 hod
Tvorivý program pre deti vo veku 9 – 15 rokov   Zaujíma vás, ako ľudia objavili spôsob zachytenia obrazu pomocou fotenia? ... viac

Letné tvorenie na zámku - Fotolaboratórium SNG Zvolenský zámok
Letné tvorenie na zámku – Fotolaboratórium
19. – 21. júl 2023 │ 9.00 – 12.00 hod
Tvorivý program pre deti vo veku 9 – 15 rokov   Zaujíma vás, ako ľudia objavili spôsob zachytenia obrazu pomocou fotenia? Preskúmajte počiatky vývoja fotografie a tvorivým spôsobom sa zoznámte s prvými pokusmi zachytávania obrazu na fotocitlivé materiály. Tvorivé dielne v 3 blokoch predstavia históriu fototechník, ktoré využívajú fotenie bez fotoaparátu. Všetky techniky si vyskúšame, námetom nám budú budova zámku, jeho okolie aj umelecké diela v expozíciách.   Streda 19.7.
Fotenie do krabičky
Ako to všetko začalo? Na prvom stretnutí sa zoznámime s technikou camera obscura a vyskúšame si odfotiť zámok do krabičky. A to, že kedysi bolo treba fotku „vyvolávať“, sa dozvieme v našej fotokomore.   Štvrtok 20.7.
Tieňové obrazy
To, že predmety vo svetle vrhajú tieň, vie hádam každý. U nás vám predstavíme, že princíp zachytenia tieňa stál aj na začiatku histórie fotografie. Zoznámime sa s technikou fotogramu a vo fotokomore si zaexperimentujeme s fotením na svetlocitlivé papiere.   Piatok 21.7.
Štúdia v modrej
Vedeli ste, že sa dá fotiť aj na obyčajný papier? Potrebujeme ho len napustiť správnym fotocitlivým roztokom. Zoznámime sa s technikou kyanotýpie. Vyskúšame si fotenie prírodnín na nádvorí zámku a vymývanie kyanotýpie vo fotokomore.   Cena: 1 deň: 7€
3 dni: 18€
Je možné prihlásiť sa na každý deň samostatne alebo na všetky 3 dni spolu.
Začiatok o 9:00 v pokladni Zvolenského zámku.
Maximálna kapacita detí je 10. V cene je zahrnutý lektor, materiál na tvorenie a pitný režim.
Záväzne objednať sa môžete na lektori.zvolen@sng.sk alebo na 045/2453001

Ďalšie akcie v tomto meste