Muflón Ancijáš od Igora Derevenca v Galérii SPP

od 07.09.2022, Streda do 30.09.2022, Piatok

Začiatok školského roka a príchod jesene patrí v Galérii SPP dielam, ktoré vyplnili jej priestory bytosťami a zvieratami z rozprávok a zo sveta ilustrátora a grafika Igora Derevenca. Na výstave, ktorá nesie názov Nočn& ... viac

Muflón Ancijáš od Igora Derevenca v Galérii SPP

Začiatok školského roka a príchod jesene patrí v Galérii SPP dielam, ktoré vyplnili jej priestory bytosťami a zvieratami z rozprávok a zo sveta ilustrátora a grafika Igora Derevenca. Na výstave, ktorá nesie názov Nočný zber 2022, návštevníci nájdu 25 najnovších malieb, 15 ilustrácií z detských kníh Branislava Jobusa – Muflón Ancijáš, Komisár Mrodge, Zázračné rozprávky a Láskavé rozprávky. Súčasťou výstavy sú aj štyri objekty vytvorené 3D tlačou a jeden objekt z drôtu. Výstava Igora Derevenca Nočný zber 2022 potrvá v Galérii SPP do 30. septembra 2022.

 

Vo výtvarných dielach Igora Derevenca dochádza k transformácii vecí na mysliace bytosti s bystrým úsudkom. So svojimi hrdinami a zloduchmi z ríše fauny a flóry vytvára nový farebný svet a príbehy, ktoré oslovia deti i dospelých.

 

Výstava je prístupná verejnosti od 7. do 30. septembra 2022 v priestoroch Galérie SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Vstup je pre všetkých návštevníkov bezplatný.

Link na podujatie: https://www.spp.sk/sk/vsetky-segmenty/o-spp/podporujeme/galeria-spp/350-igor-derevenec-nocny-zber-2022/

 

Ďalšie akcie v tomto meste