Navštívte výstavu velikána amerického pop-artu Samuela Havadtoya v Bratislave

od 21.03.2024, Štvrtok 18:00 do 02.05.2024, Štvrtok

„Sen v sne – citeľná osobnosť“

 

Samuel Havadtoy druhýkrát osobne navštívi Bratislavu 21. marca 2024. Velikán amerického pop-artu bude mať vernisáž v Inštit& ... viac

Navštívte výstavu velikána amerického pop-artu Samuela Havadtoya v Bratislave

„Sen v sne – citeľná osobnosť“

 

Samuel Havadtoy druhýkrát osobne navštívi Bratislavu 21. marca 2024. Velikán amerického pop-artu bude mať vernisáž v Inštitúte Liszta v spolupráci s galériou KUNKELEMEN.

Blízky priateľ Warhola, Bowieho, Jaggera, Haringa, Condóa a mnohých ďalších umelcov, medzi nimi aj Johna Lennona a Yoko Ono, s ktorou žil dvadsať rokov v partnerskom zväzku, reflektuje na kurátorskú myšlienku Melindy Kún Kelemen „Sen v sne – citeľná osobnosť“.  

71-ročný Sam Havadtoy počas spolužitia s Yoko prijal umelecké meno podľa japonskej tradície „Sen, ktorý sa stal skutočnosťou“, jeho životná cesta je plná ťažkých skúšok, ale aj splnených snov malého chlapca. Vystavené autoportréty vytvoril na báze školskej fotografie z detstva, na ktorej sa usmieva, pred sebou má zošit s prázdnymi stranami a v ruke ceruzku. O desaťročia neskôr sa do minulosti pozerá na variáciách autoportrétov so zážitkami naplneného zošitu a na zapísanie vyberá len pár dôležitých momentov ako „Zabudnutá láska“ alebo „Láska je peklo“ a jedno dielo obsahuje prázdny zošit, pretože nádejná budúcnosť je vždy pred nami.

Na expozícii nechýbajú ani veselé rozprávkové pop-art sochy ako Čarodejník Mickey, či Ružový Panter a tajomné diela Enigma, všetky zahalené do čipky, ktorá je Samovým typickým elementom.

Vernisáž začína vo štvrtok 21. marca o 18.00 h. a výstava bude otvorená pre publikum do 2. mája 2024.   

Ďalšie akcie v tomto meste