PIAF! THE SHOW

01.12.2023, Piatok 19:00

Agentúra SHOW SLOVAKIA prináša do Bratislavy predstavenie “Piaf! The Show”, ktoré  pripomína legendárnu šansoniérku Edith Piaf.

Francúzsky šansón je významným pilierom modernej ... viac

PIAF! THE SHOW

Agentúra SHOW SLOVAKIA prináša do Bratislavy predstavenie “Piaf! The Show”, ktoré  pripomína legendárnu šansoniérku Edith Piaf.

Francúzsky šansón je významným pilierom modernej hudobnej kultúry od polovice minulého storočia. Piesne plné krásnych melódií a spravidla poetických textov vyvolávajú pri ich počúvaní silné emócie.

1. decembra 2023 v bratislavskej NTC Aréne budú mať diváci príležitosť si pripomenúť 60. výročie úmrtia Edith Piaf – ženy, ktorej pozícia kráľovnej šansónu je bezpochyby nesmrteľná. V predstavení „Piaf! The Show“ sa predstaví niekoľko skvelých muzikantov.

L´Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l´amour, Padam…Padam…, Milord, Non, nie je regretterien – tieto skladby Edith Piaf sú poklady 20. storočia a základom tradície šansónu. V predstavení ich oživí rešpektovaná francúzska speváčka Nathalie Lermitte.

Speváčku v úchvatnom predstavení doprevádza kvarteto parížskych muzikantov a dômyselne použitá projekcia dobových parížskych snímok, najmä samotnej Edith Piaf.

Prvá časť dvojdielnej šou ponúkne atmosférou Montmartre, legendárnej bohémskej štvrte, kde sa hudba, umenie a krása miešali s alkoholom, prostitúciou a drogami, čo bezpochyby ovplyvnilo život aj piesne „vrabčeka“ z Paríža. Druhá časť predstavenia zachytáva Edith v povojnovom období najväčšej slávy, kedy jej koncerty, ako v parížskej Olympii, tak aj v mnohých európskych sálach, praskali vo švíkoch.

Za výpravou predstavenia „Piaf! The Show“ stojí produkčný tím Directo Productions pod vedením Gila Marsallu. „Naším cieľom je priblížiť francúzsku hudbu a osobnosť Edith Piaf mladšej generácii. Zároveň chceme staršej generácii umožniť zaspomínať na parížskeho vrabčeka,“ hovorí producent Gil Marsalla o „Piaf! The Show“.

Ďalšie akcie v tomto meste