Vernisáž: Ivi Mrak // “Precitnúť” RUINbar

19.08.2023, Sobota 20:00

“Ivi Mrak // PRECITNÚŤ” Srdečne Vás pozývame na zahájenie výstavy diel slovenskej výtvarníčky Ivi Mrak. Výstava potrvá do 1.10.2023. O hudobný doprovod sa postará okúzľujúca speváčka so ... viac

Vernisáž: Ivi Mrak // “Precitnúť” RUINbar
“Ivi Mrak // PRECITNÚŤ” Srdečne Vás pozývame na zahájenie výstavy diel slovenskej výtvarníčky Ivi Mrak. Výstava potrvá do 1.10.2023. O hudobný doprovod sa postará okúzľujúca speváčka so zamatovým hlasom LaLuz (Lucia Čierna) a o perkusie sa postará náš fenomenálny a jedinečný Martin Mojžiš. “Umenie a príroda predstavujú pre mňa skutočnú slobodu a domov. Moja tvorba je autentickým vyjadrením toho, kým som, čo zažívam a toho, čo ma obklopuje.
Tvorím obrazy, ktoré diváka pozývajú do sveta plného fantázie, farieb a mnohých príbehov, ktoré si vytvára a naciťuje on sám. Pri ich tvorbe sa presúvam do ich sveta a mnohokrát sa v tomto kreatívnom procese úplne strácam v časopriestore.
Je to tak veľakrát ale iba preto, aby som sa v malých, čarovných detailoch mohla znovu vyskladať a prísť opäť na to, kým vlastne som a prečo tvorím.
Moja tvorba je o farbách a energii, ktorá putuje na plátno. Je to priame a symbolické svedectvo o tom, nakoľko máme schopnosť byť otvorenými, spozorovať a oceniť malé zázraky a neopakovateľné momenty, ktoré sa veľakrát nedajú zreplikovať, no zachytiť ťahmi štetca áno. ” O autorke:
Ivi je súčasnou výtvarníčkou pôsobiacou prevažne v Banskej Štiavnici (SK).
Je absolventkou Milan Art Institute (Georgia, USA). V jej tvorbe nájdete prepojenie snových abstraktov, abstraktno-surreálnych portrétov zvierat, žien, prírody a najmä nekonečného vesmíru.
Symbolika, metafory, odvážne ťahy štetcom a rôzne experimentálne postupy sú jej umeleckým domovom.
Jej aktuálnu tvorbu a kopec novej inšpirácie nájdete na jej Instagrame: @ivi.mrak Príďte sa inšpirovať!  ww.ivimrak.com

Ďalšie akcie v tomto meste