Vernisáž výstavy mladých srbských umelcov Pozdrav z Vojvodiny

od 20.05.2024, Pondelok 17:00 do 02.06.2024, Nedeľa

Ing. Pavol Slota,  CYRILOMETODIADA, o. z., Nadácia PRO PATRIA a Spolok Srbov na Slovensku Vás pozývajú na vernisáž výstavy mladých srbských umelcov Pozdrav z Vojvodiny, ktorá sa uskutoční 20. mája 2024 v  ... viac

Vernisáž výstavy mladých srbských umelcov Pozdrav z Vojvodiny

Ing. Pavol Slota,  CYRILOMETODIADA, o. z., Nadácia PRO PATRIA a Spolok Srbov na Slovensku Vás pozývajú na vernisáž výstavy mladých srbských umelcov Pozdrav z Vojvodiny, ktorá sa uskutoční 20. mája 2024 v Gold wing na Mariánskom námestí 30/5 v Žiline, pod záštitou veľvyslanca Srbskej republiky v SR Jeho Excelencie Aleksandara Nakića. 

Výtvarné práce študentov Nikolu Mitića, Teodory Petković, Miroslava Janina, Marka Piroški, a študenta magisterského štúdia Filipa Džolića z Akadémie umení v Novom Sade vznikli v spolupráci združenia CYRILOMETODIADA a pravidelnej umeleckej tvorivej dielne „Od bohyne k Bohorodičke“.

Samotná umelecká tvorivá dielňa „Od bohyne k Bohorodičke“ sa zrodila na archeologickom nálezisku Donja Branjevina v obci Odžaci v Srbsku. Myšlienkou organizátora Nenada Živanova, predsedu kultúrneho združenia „Atanasije Nikolić“, je, aby na novoobjavenom archeologickom nálezisku umelci hľadali prostredníctvom umeleckého jazyka odpovede na najhlbšie otázky: kto sme, odkiaľ pochádzame a kam ideme.

Daniela Suchá, CYRILOMETODIADA, o. z.

Ďalšie akcie v tomto meste