Zemplínska jarná špacirka

05.04.2020, Nedeľa 09:00

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 5. APRÍL 2020
viac

Zemplínska jarná špacirka

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 5. APRÍL 2020
*******
Príjemne sa nalaďte na prichádzajúce veľkonočné sviatky a vyberte sa s nami na prvý jarný výlet sezóny – do Trebišova. Prežite príjemný deň v trebišovskom kaštieli, kde sa v tom čase koná podujatie Víno a kraslice či najstaršia výstava v histórii slovenských múzeí Trebišovski pisanki.

Užiť si jarnú nedeľu v parku je snom každej gazdinky a ak je to park preslávený historickými pamiatkami, tak dupľom.

Navštívime Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho, zrúcaniny hradu Parič a expozíciu Ľudová drevorezba a plastika Zemplína.

*******
ODCHOD o 9:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 19:00
*******

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

>VÍNO A KRASLICE<

je tradičné veľkonočné kultúrno-spoločenské podujatie, ktoré pripravuje Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove. Inšpirujte sa mnohými tradičnými i modernejšími technikami zdobenia veľkonočných kraslíc, ukážkami veľkonočného stolovania s typickými sviatočnými jedlami, viažucimi sa na Veľkú noc, z ktorých je slobodno aj ochutnať. Degustovať sa budú aj viaceré druhy tokajských vín.

>MAUZÓLEUM GRÓFA JÚLIUSA ANDRÁSSYHO<

patrí medzi najcennejšie chránené kultúrne pamiatky v Trebišove. Bolo postavené v roku 1893 podľa projektu nemeckého architekta Arthura Meiniga v neogotickom slohu. Sarkofág v interiéri je dielom budapeštianskeho sochára Juraja Zalu. V mauzóleu sú uložené telesné pozostatky grófa Júliusa Andrássyho, jeho manželky Katalin Kendeffyovej a ich syna Teodora Andrássyho.

>ZEMPLÍNSKE MÚZEUM V MICHALOVCIACH<

vzniklo v roku 1957 ako Zemplínske vlastivedné múzeum, pričom od roku 1965 pôsobí pod dnešným názvom. Zbierky a expozície múzea sú umiestnené v priestoroch barokovo-klasicistického kaštieľa šľachticov zo Starého a z Michaloviec. Kaštieľ vznikol v 17. storočí prebudovaním staršieho hradu, naposledy bol prestavaný v 30. rokoch 19. storočia, keď dostal dnešnú podobu. Kaštieľ, bývalé hospodársko-správne objekty, ako aj rekonštruované základy významnej sakrálnej stavby – rotundy, nachádzajúce sa v areáli múzea, sú kultúrnymi pamiatkami.

*******
Ceny lístkov:
> dospelí (bez nároku na zľavu): 22 €
> deti do 18 r., študenti do 26 r. (denné štúdium), seniori nad 62 r., ZŤP s dopr.: 19 €

!!! V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Zemplínskeho múzea v Michalovciach, vstup na výstavu Trebišovski pisanki v múzeu v Trebišove, prehliadka kaštieľa, expozícia Ľudová drevorezba a plastika Zemplína, Mauzóleum Andrássyovcov, zrúcanina hradu Parič, prehliadka historického parku, tvorivá dielňa v zdobení veľkonočných kraslíc, ochutnávka veľkonočných jedál, handmade trhy, služby sprievodcu.

Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Ďalšie akcie v tomto meste