Divadlo Stoka: Alea iacta Divadlo Stoka

04.09.2023, Pondelok 19:00

Po dlhej dobe opäť uvádzame inscenáciu Alea iacta a otvárame ňou divadelnú sezónu ´23/´24! My tam berieme len doščatých. / A jak doščatých, šak tam bude smrad, keď budem doščatá v kráľ ... viac

Divadlo Stoka: Alea iacta Divadlo Stoka
Po dlhej dobe opäť uvádzame inscenáciu Alea iacta a otvárame ňou divadelnú sezónu ´23/´24! My tam berieme len doščatých. / A jak doščatých, šak tam bude smrad, keď budem doščatá v kráľovstve. / Tam sú všetci došťatí. / Tam je smrad, ja tam nechcem ísť. / Vendulka, už sme si ťa vybrali. / Nie, ja tam nechcem ísť. Tam smrdia všetci jak šťanky. / Čaká na teba kráľovstvo nebeské. / Fuj! Teba čaká mačací aids. Prestaň, nejdem ja tam. Ja radšej pôjdem taxíkom doščatá. / Tam taxíky nechodia. „Alea iacta est“ je latinský výraz a znamená „kocky sú hodené“. Bolo častým označením akcie, keď ju už nešlo vrátiť späť. Podľa Suetonia vyslovil túto vetu Julius Caesar 10. januára 49 pred Kr., keď viedol svoju armádu cez rieku Rubikon v severnom Taliansku.“ Wikipédia. Účinkujú:
Michaela Fech
Zuzana Jankowská
Peter Tilajčík
Výtvarné riešenie: Miriam Struhárová
Réžia: Blaho Uhlár Scenár vznikol metódou kolektívnej tvorby od 06. júna 2021 do 27. septembra 2021. Rezervácie prijímame na divadlostoka@gmail.com a lístky si môžete zakúpiť aj online na uvedenom linku. Cena lístkov je 11 a 7 EUR. Inscenáciu podporil z verejných zdrojov hlavný partner projektu Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy a Bratislavský samosprávny kraj. Tešíme sa na Vás! 

Ďalšie akcie v tomto meste